Příspěvky uživatele - 220.205

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivovice zapáchá po acetonu, 1.5.2010
Jářku pane doktore, teď jste mě fakt dostal. Kdyby pán Bůh dal. Ještě štěstí, že ta moje na tenhte server netrefí. Tak říkáte griotka ze slivovice... no budiž, uvidíme. Ale jestli ne...! Zdraví Petr Šlosat
Uskladnění slivovice, 1.5.2010
O tom to právě je, jestli je produkt standadrní nebo delicius. Ale to se hned nepozná, to chce právě tu degustaci. A při více vzorků destilátů se to nesmí poplést, chce to systém, no nechci Vám radit, když chyby neděláte. slosar-petr@seznam.cz
Rozdil 3x a 2x vypalit, 1.5.2010
Obávám se, že si nerozumíme. Pokud nějaká firma musí nebo chce destilovat lutr 2x, tedy celkově 3x, tak to svědčí o nějakém nedostatku či horším technologickém způsobu výroby. Správně je destilovat lutr jen jednou a to ještě s vysokým výtěžkem. Každá... celý příspěvek >
Uskladnění slivovice, 29.4.2010
Pokud je destilát naředěný bezproblémovou vodou a ani po roce není vidět jakýsi pevný podíl, není otvírání lahví zdůvodnitelné, s ohledem na cenu zátek. Je tu ale jiná věc. Když už máme nějaký archiv destilátů je zajímavé sledovat chuťové... celý příspěvek >
Slivovice zapáchá po acetonu, 29.4.2010
To snad nemyslíte vážně, že by se dal srovnávat destilát s míchaným nápojem, notoricky zasažený rumovou trestí, mravenčanem metylnatým s nemalým zbytkovým obsahem metanolu. Tak toto se Vám fakt nepovedlo. Již jednou jste demonstroval, jak dobře si... celý příspěvek >
Uskladnění slivovice, 28.4.2010
Doplnil bych, že ten vosk by měl být včelí, a pokud nejsou sklenice z tmavého skla, měl by být destilát uložen téměř ve tmě, nejlépe do 20 °C,. Je určitě vhodné provádět kontrolu alespoň 1x za rok tj. otevřít láhev, event. zfitrovat a... celý příspěvek >
Kolik vody na druhé pálení?, 28.4.2010
Nesmyslné téma, ctím koncentraci lutru. P.Š.
Rozdil 3x a 2x vypalit, 28.4.2010
To je pravda, ale já bych jim to nevyčítal, že slivovici pálí 3x. Ať si pálí kolikrát chtějí, pokud své produkty prodají,  je vše v  "lati". Mě by zajímalo, kdyby mi někdo ze zaměstnanců firmy, kdo na to má, mohl odpovědět na... celý příspěvek >
Slivovice zapáchá po acetonu, 28.4.2010
Věřím, ale já bych ze špatné slivovice nechtěl dělat dobrou višňovku!! Slivovici považuji za výjimečný Moravský destilát a nikdy bych nepřipustil, že jsem vyrobil špatnou kvalitu. P.Š.
Slivovice od Jelínka, 28.4.2010
Slyšel jsem o lokalitách na Moravě, kde se koncentrace spec.slivovice upravuje na 60 % obj. Proč ne, když to někomu chutná. Problém vysoké koncentrace lihu v destilátu není pouze v %, ale v jemnosti lihu. To znamená, že neošetřená 43%-ní slivovice... celý příspěvek >
Ředění slivovice, 28.4.2010
Myslím, že to není tak jednoduché říci, že na vodě tolik nezáleží. Uznávám, že je to podřadné, ale podceńovat se to nesmí. Tvrdé vody s vysokým obsahem karbonátů vápníku, hořčíku a železa jsou vyloženě nevhodné, protože po nějaké době dochází vlivem... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 23.4.2010
Kovová rtuť není fatálně jedovatá na rozdíl od solí rtuti, nicméně bych konzumaci kontaminovaného destilátu rozhodně nedoporučoval. Myslím, že nejvhodnější by bylo obsah demižonu předestilovat.slosar-petr@seznam.cz
Destilát z kukuřice, 19.4.2010
Podrobný návod najdete v publikaci B.Malleova, H.Schmicklova: Domácí výroba lihovin, nakladatelství BETA 2004, str 48. Ovšem bez pivovarských kvasnic to nepůjde. slosar-petr@seznam.cz
Úkap a dokap, 16.4.2010
Odběr úkapů a dokapů není dán konstrukcí zařízení, ale týká se pouze zapracovávaného máče při jednokotlovém způsobu výroby destilátu, případně lutru (prvotní destilát) při dvoukotlovém zpracování máče, tomuto způsobu dávám přednost. Co jsou to úkapy... celý příspěvek >
Pálení z hrušek - vedení kvasu, 10.4.2010
Děkuji, je to pro mě velmi poučné a budu-li nakládat letos meruňky, pro které si asi budu muset zajet na jižní Moravu neboť ve východních Čechách je toto ovoce vzácné a moje zná řadu "lepších" zpracování, dám si na teplotu velký pozor.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1617181920>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika