Příspěvky uživatele - 220.205

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivovice vs. calvados, 12.1.2011
Souhlasím, žádné ovoce prvotně není lihovaté, to skutečně dělá necitlivý přídavek nějakých cukrů a nechci to specifikovat, prostě jakýchkoliv. Lesní med je možná v "jakési" oblibě, ale obsahuje terpeny z jehličí na rozdíl od světlého, ale... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 9.1.2011
O tenzometrickém snímači teploty jsem věru nikdy nic neslyšel, nicméně tenzometrické váhy jsou v chem. průmyslu celkém běžné. Určitě ho zaizolujte. slosar-petr@seznam.cz
Pri paleni zacne tect bila koralka, 6.1.2011
Tomu nevěřte, že vonné látky destilují, chcete-li "tečou" mezi 40 - 25%. Pod 40% se dostáváte nepochybně do oblasti dokapových látek, které spec. slivovici dokáží chuťově zničit. Vonné komponenty jsou vonné právě proto, že mají vysokou... celý příspěvek >
Pri paleni zacne tect bila koralka, 5.1.2011
Také Vás zdravím. Myslím, že jste si odpověděl sám. Svěřte svůj máč pálenici, ale mezi námi do finální koncentrace lihu, kterou jste ve svém příspěvku napsal, tedy 25 - 20% bych určitě nešel.Doporučuji 43% a na Vaši námitku, že bude méně... celý příspěvek >
Jak vyrobit kvas na žitnou?, 29.12.2010
Máte pravdu a čím jsem starší, tím více si uvědomuji, jak často se pletu. Bůh ví, kde jsem to vzal, asi bych měl méně číst a nepoklonkovat tolik autoritám, ale ženě bych to neřek'.  Hezký konec roku a do dalších let nejen Vám pane doktore,... celý příspěvek >
Vápno do kvasu, 26.12.2010
Pro upřesnění: Smekta je přírodní jíl (křemičitan) s vysokou vazební silou. Domnívám se, že účinější by bylo aktivní uhlí, např jemně rozetřené živočišné uhlí neboť má obrovský adsorpční povrch, určitě větší než-li nějaký jíl. Je tu ale problém.... celý příspěvek >
Jak vyrobit kvas na žitnou?, 26.12.2010
Lituji, ale opět se mýlíte. Letmým pohledem do Organické chemie, autoři: Červinka O, Dědek V,, Ferles M: SNTL Praha 1980 str.577, pro přesnost cituji: Zdařila se biosyntéza sacharozy z D-glukozy a D-fruktozy v přítomnosti mikroorganismů Pseudomonas... celý příspěvek >
Jak vyrobit kvas na žitnou?, 26.12.2010
Lituji, ale já jsem nikdy do žádného "vlákna"  nenapsal, že by škrob obsahoval pentozu. Naopak je mi známo, že se tento polysacharid štěpí enzymaticky na 4 molekuly glukozy (lit.: Malleova B., Schmicklova H. Domácí výro ba... celý příspěvek >
Jak vyrobit kvas na žitnou?, 23.12.2010
Podrobný návod najdete v publikaci B.Malleova, H.Schmicklova: Domácí výroba lihovin, nakladatelství BETA 2004, str 48. Ovšem bez pivovarských kvasnic to nepůjde. Také to můžete dělat postupem, který Vám radí, host 180.2 z 22.12., ale já bych to, tak... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 23.12.2010
Obecně platí, že předehřívání jakékoliv hmoty, tedy i kvasu odpadním, tzv. brýdovým teplem je z ekonomicko-energetického hlediska velmi výhodné a to i cenu, zvýšené pracnosti (v tomto případě mytí příslušné nádoby). Myslím, že aparatury Arnold... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 21.12.2010
Lituji, ale tento příspěvek je opět na špatném místě. Je odpovědí na konstatování hosta 142.1 z 15.10.2009. Děkuji Petr Šlosar
Slivovice vs. calvados, 21.12.2010
Trvalo to rok a tři měsíce, ale dnes už vím, že bych calvadosu nebo jablkovici nikdy nedal přednost před slivovicí. Ale kdyby mi dal někdo najevo, že jsou oba destiláty jaksi k mání, mlsná huba by chtěla obé, tak to je. Pátral jsem po tom, proč... celý příspěvek >
Co se děje se slivovicí při uskladnění zraje?, 19.12.2010
Neříkám, že nemáte pravdu, ano host 85.82 se mýlí, ale kopřivku spíše chytnete po nezralém ovoci, tak na to pozor! Skutečně benzpyren, chcete-li benzo(a)pyren, v literatuře ozn. také jako 1,2- benzopyren či 3,4-benzopyren je skutečně molekula... celý příspěvek >
PET flase - Slivovica (alkohol obecne), 19.12.2010
Abychom si to vyjasnili: PET lavhe jsou vyrobeny z polyethyltereftalátu (o tom, jak se to dělá se rozepisuji na tomto serveru jinde), nechci zdržovat. Tvrzení, že jakési vypláchnutí octem, tedy 8%-ní kys. octovou, je subjektivní, chemicky... celý příspěvek >
Zakalená slivovice, 19.12.2010
To je samozřejmě pravda, že hustota je závislá na teplotě, většina hustoměrů je kalibrovaná na teplotu 20 °C, takže je-li teplota vytékajícího destilátu vyšší než-li 20 °C, ukazoval by lihoměr vyšší hodnotu objemových procent lihu. Ovšem o... celý příspěvek >
Další diskuze:  1112131415>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika