Příspěvky uživatele - 49.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prosím o určení názvu rostliny, 9.11.2012
Je to některá z vytrvallých amerických hvězdnic - "podzimních aster". Snad Aster novi-belgii nebo Aster novae-angliae. Josef.
Kam zasadit břečťan, 9.11.2012
Myslím, že po svahu pojede hlavně dolů. Můj názor: sázet k horní hraně svahu. Josef.
Určení květiny, 6.11.2012
U řemenatky suříkové (krásný český název!) - tedy klívie - se nedá mluvit o cibuli, ale pouze o svazku dužnatých kořenů. A co vím, tak při chladnějším přezimování či letnění kvete dosti ochotně. josef.
Vadí rostlinám líh?, 6.11.2012
Troufl bych si říci, že kompresor opravdu nepotřebujete. Ale před nalitím té nemrznoucí kapaliny (jen tak pro jistotu) bude vhodnější, když ta trubka bude prázdná. Myslím, že ji zvládnete profouknout ústy. Pokud by to byla coulová trubka, tak... celý příspěvek >
Co by to mohlo být za list?, 26.10.2012
I mne napadla třešeň či střemcha a trošičku ještě kalina vrásčitolistá. Josef.
Název této rostliny, 26.10.2012
Maličko poopravím: nikoli kladivovník, ale kladivník. (Ale nevím jestli bych si podle fotky na něj vzpomněl.) Josef.
Uzdravení Skalníku, 24.10.2012
Lído, ne, že bych musel trvat na svém, ale zvláštní chlupaté pupeny, vstřícné listy, krátké silné větvičky... Josef.
Mechový povlak na rozmarýnu, 23.10.2012
Dost dobře si nedovedu představit co myslíte tím "bílý mechový povlak". Napadá mne buď nějaká plíseň anebo lišejník. Chtělo by to foto... Josef.
Název této rostliny, prosím?, 23.10.2012
Já jsem také pro trávničku přímořskou. Josef.
Malá jablíčka, 19.10.2012
je hrozně moc odrůd různých okrasných jabloní a tak se navzájem liší velikostí a barvou plodů i trvanlivostí těch plodů. Jedna z odrůd se jmenuje např. Winter Gold (nebo Winter Beauty?) a to přímo naznačuje, že udrží žlutá jablíčka dlouho do... celý příspěvek >
Zná někdo název této květiny, 19.10.2012
No, vypadá to jako vějířovka - Scaevola. Třeba jiný, než běžně pěstovaný druh. Anebo něco ze stejné čeledi: Goodeniaceae. Třeba přímo hlavní rod - Goodenia? (Dál jsem to zatím neměl čas zkoumat.) Josef.
Mandlový keř. Jaký pořídit?, 18.10.2012
Pro Martina: mandloně nebývají keře, ale dost velké stromy. S keřovitými okrasnými mandloněmi výšky 1 m (mandloň nízká) nebo cca 2 m (mandloň trojlaločná) se ovocná mandloň nedá srovnávat. Josef.
Název rostliny?, 15.10.2012
Je tp juka -   snad Yucca elephantipes? Opravdu ji máte v dost zbědovaném stavu. Tipuji na nedostatek světla, možná přílišnou zálivku, asi moc tepla. Juku bych přesadil do nové země: kvůli propustnosti a vzdušnosti bych zvolil... celý příspěvek >
Identifikace rostliny, 11.10.2012
Ani tady se ještě nikdo s odpovědí nepřihlásil... Je to pernécie - Pernettya mucronata. u nás velmi problematická. Josef.
Znáte název kytky?, 11.10.2012
No tohle může být plno různých rostlin. Tipuji, že to bude květina z čeledi hvězdnicovitých - Asteraceae. Ještě přesněji: nějaká ze skupiny chrp, možná žlutě kvetoucí chrpa velkohlavá? Ale třeba jsem netrefil ani tu čeleď :-( Josef.
Další diskuze:  1112131415>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika