Sedmikráska



      
host - 76.122 (?) 
3.5.2008 17:31

Je to jen rada od těch kteří zjistili že to je hloupost. Strašně práce, smysl žádný.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 249.179 (?), 3.5.2008 23:15

Uznávám, že jsme mimo dotaz a o názory nikdo nežádal. Na druhou stranu mi to nedá, abych nereagoval na pana PET 3D a další. Používáte různá slova k vyjádření jedné myšlenky: nechte nás nerespektovat přírodní zákonitosti, když na to máme (herbicidy a jiné prostředky..). Na kultivovaných trávnících chci mít monokulturu lipnicovitých... Má vůle je nadřazená všemu. Co nechci, to postříkám, ono to zhnědne a zmizí. Jak je to snadné něco naráz zlikvidovat.  Z tohoto přístupu myslím nejen mě úplně mrazí.

Tomáš

            
Pet3D - (33) - 123.10 (?), 4.5.2008 14:51

Pokud vím, pane Tomáši, pán se zde ptal, jak zregulovat sedmikrásku vtravního porostu. Já mu + jeden či dva další lidé chtěli poradit. Ostatní + Vy tu tvrdíte, jak je to špatné, atd., ale rada žádná. Prosím, držme se tématu.

Ano v trávníku chci mít lipnicovité. Naproti tomu kvetoucí rostliny mám na zahrádce a v předzahrádce. Nad pole pod les jsme s tátou vyseli směs lučního kvítí, aby nám to tam pěkně kvetlo a byla zde refugia pro přirozené nepřátele hmizích škůdců polních plodin. Vlastnme několi arů sadu a švestkovou alej, kde je velká biodiverzita rostlin i živočichů, protože zde nejde ani špetka pesticidů (ty používám na poli), tak mi prosím neříkejte, jak chemizuji krajinu. Jsem jeden z těch, který krajině spíše prospívají.

               
host - 76.122 (?), 4.5.2008 15:06

I rada, že to co dělá je nesmysl, je rada.

                  
host - 121.155 (?), 4.6.2008 9:27

Poměrně hloupá...

                     
host - 71.52 (?), 27.3.2012 21:33

..třeba já chci trávník bez sedmikrásek, aby tam nelétaly včely kvůli malému dítěti které si tm hraje...

   
host - 159.231 (?), 22.4.2012 16:17

Pokud není sedmikrásek v trávníku větší množství, nemusí se hned používat herbicid. Sedmikrásce se daří na půdách chudých na živiny a tak se dá silně omezit i přihnojením hnojivem s vyšším obsahem dusíku. Mám vyzkoušený postup, že na na rostlinu nasypu špetku např. síranu amonného. Rostliny by měly být vlhké, aby se na ně hnojivo nalepilo. Je to samozřejmě zdlouhavé a u velkých trávníků, nebo při větším počtu rostlin sedmikrásky není takový postup přijatelný. Ale pokud má někdo menší trávník a nechce používat herbicid...

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika