mám na zahradě hady - co s nimi?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 235.230 (?) 
2.5.2008 2:35

Za plotem u zahrady mám navežené kameny z pole - perfektní "zmijoviště". Musela jsem neustále dávat pozor kam šlapu. Pak jsem si pořídila ovce a kozy a ty začaly prostor vypásat. Nejdříve si zmije chránily svoje - dvě ovce měly hadí jed na vlně a jedna koza byla uštnutá (bylo jí špatně, ale přežila). Ovce se přestaly zmijoviště vypásat, jenom přes něj "lítaly". Ale jak koz a ovcí přibývalo, tak dusotem zmije vystrnadily. Zmije se přestěhovaly asi o 50 m dál do klidnějšího prostoru.  Tím chci říci, že zmije má ráda klid a sama se stáhne, pokud jí budou pořád obtěžovat vibrace. Asi se budete musít naučit dupat

Ochranáři Vám nepomůžou - nebudou provádět odchyt, aby zmije přemístili a usmrcení Vám nepovolí.

PS: Já nemám bojovné psy, zmijovišti se vyhýbali a jak jsem sebrala zmijí kůži, tak sklapli ocas mezi nohy a zdrhli.

Ilona D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.5.2008 9:45

Ani se vašim psům nedivím, já bych zdrhla také!   Ale napadlo mne, že bych přivázala stará CD na nějaké kovové tyčky a jak by jimi házel vítr, tak by to ty zmije mohlo vyplašit.  Já si takhle vypomáhám proti různým vetřelcům na zahradě a pomáhá to. Pravda ale - zmije tu naštěstí nemáme.  Zdravím Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.2 (?), 6.5.2008 15:41

Přátelé, jsem vám moc vděčná za rady a názory, všechno jsem si poznamenala a o víkendu budu hady pozorovat, syn má velké "repráky", tak zkusíme nějaké disko a taky se podívám na internet, abych se naučila hady rozpoznávat. Moc děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.2 (?), 29.10.2018 9:01

Dobrý den přátelé.

Jako mnoho lidí hady nemusím a tak několik vjemů.

1.Máme chatu u lomu a tak je jasné, že tam hadi jsou.

2.Uštknutí zmijí nemusí být bez následků-muj kamarád tohle obsolvoval a má nadosmrti umrtvený palec na ruce-narušený nervový systém ruky.

3.Hadi zrovna neutíkají a klidně si hoví dále dokud na něj nešlápnete, rychlý útěk užovky je možná někdy, ale zažil jsem případy, kdy se klidně a poooomaloučku sune svou cestou a vůbec jí nevadím.

4.Uštknuté zmijí je možné i v případech, kdy by měla být už dávno pryč.Nedváno uštkla pracovníka, který sekal s mulčovačem a traktorem příkop a z trávy na něj vystartovala/kdy už měla utéci, vše se třese a duní/

5.Je více než jasné, že pokud dáte na pozemek haldu kamení máte je tam, to už vím já hlupák také

6.Reakce na vibrace-no je to trochu jinak.Nejvíce hadů je vždy na stráni u kolejí a kde více už by to mělo dunět a vybrovat.

7.Skoro jsem zašlápl na cestě zmiji na podzim v listopadu při cca 5 st. a tak není pravda, že musí mít teplotu X.

8.Dost často chodím v Pošumavské přírodě a tak vím kde hadi jsou a jací, to neví ani hadioodborníci.

Viděl jsem už spoustu druhů a nikdo mi nedokázal vysvětlit co to bylo za hada/např zmije se signálkově oranžovým břichem, svítivě pistáciový had a pod../.Přesto jsem svým otcem -skautem vychován v lásce k přírodě a hady nazabíjím a snažím se je respektovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika