Orchidee



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Barča - (7) 
13.2.2007 8:54

Záleží na druhu.Já mám zkušenosti pouze z Phalaneopsis.Když opadne poslední květ, tak stonek hned nestříhám,ale nechám být.Často se mi stává,že na konci vyraší znovu květní pupeny, nebo vyraší nové větvičky z kolínek na stonku.Přeji hodně štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 216.8 (?), 20.2.2007 11:55
Dostala jsem krasnou orchidej Phalaenopsis a nemam bohužel skušenosti s kouhle květinou. Muže mi nekdo poradit. Chtela bych si ji uchovat. Tzn teplota, zalivka aj. Dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.142 (?), 27.5.2007 15:23

Dobrý den, mě zajímá, zda může být orchidei kterou jsem zakoupila v květníku průsvitném, v ozdobném, keramickém obalu.Někdo řekne ano a někdo né. Děkuji a přeji hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.67 (?), 31.5.2007 13:24
Ano, u orchidejí probíhá fotosyntéza i v kořenech, ale zkušenost je taková, že když se o rostlinu dobře staráte, můžete mít i ozdobný obal. Mám jeden phalaenopsis umístěn také v okrasném obalu a můžu potvrdit, že kořeny prospívajá naprosto perfektně a rostlina zdravě a stabilně roste i kvete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 70.110 (?), 18.5.2008 13:31

Ja jsem nekteré orchidee hned po přinesení z obchodu přesadila do květináče z pálené hlíny a to do subtrátu, který se prodává na orchidee.A právě těmto se daří, opakovaně mi zakvetli. Jde o Phalaenopsis a dendrobium. U Phalaenopsis odkvetlý stvol neustříhat, kvete z něj opět.Když stříháte, tak ne celý, jenom za třetím spícím očkem. Ale jestli stvol uschne je potřeba jej odstříhnout.Ja jsem nechala celý stvol po odkvětu a na jaře mi na konci vyrostla malá orchidej, ale s odstříhnutím a sázením musím počkat až jí narostou kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.1 (?), 29.7.2007 22:45
mam stejný problém, dostala jsem nádhernou orchidej a potřebuji poradit jak tuto květinu co nejdéle uchovat, kolik potřebuje vody jestli se hnojí, jestli jí přesazovat do jiného květináče je jenom v umělohmotném obalu dole s otvory děkuji za radu nasta. hav.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.199 (?), 31.7.2007 13:23
Orchidej nesmí být na přímém slunci. Vyhovuje ji polostín nebo slunce jen chvíli. Zalévá se převařenou vodou denně, tak že po zalití se nechá voda celým květináčem protéct a ustát tak na 20min., poté se všechna voda z květináče odstraní. Když je hodně teplo, nebo v paneláku v zimě příliš sucho, rostlinu můžete rosit, ale pouze listy a kořeny, nikdy ne květ. Přihnojuje se jednou za 14dní. Pozor je citlivá na přelévání. Cau Martina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
David Janošek - (34), 28.8.2007 15:09
Phalaenopsis je nejradši na východním nebo západním okně. Na jižním okně se musí přistinovat před ostrým sluncem, které by mohlo spálit listy (vytvoří se černé skvrny). Zalévat nejlépe deštovou nebo destilovanou vodou v létě zhruba jednou za týden, v zimě jednou za 14dnů - 3 týdny! převařená voda je více méně nesmysl, jelikož se převařením odbourá pouze vápník, který se usadí - ovšem každá rostlina potřebuje ke svému růstu i vápník a pokud ho nebude mít, nebude moct přijímat fosfor... Nejradši mají teploty okolo 24-28 stupnů, snesou i vyšší při rosení prostoru okolo rostlin. Nikdy se nesmí voda dostat rostlině mezi listy a do srdíčka (místo, odkud listy vyrústají) - rostlina by zacala zahnívat, stejně tak pokud se zalívá moc častom tak kořeny uhnijí velice rychle - tento fakt poznáme podle svěšených jakoby hadrovitých listů... Klidně mohou být i v okrasných květnících - dříve se běžně orchideje pěstovaly v keramických nebo tmavých neprusvitných květináčích a rostlinám to nijak nevadilo - průhledné květináče jsou výstřelek poslední doby... Po odkvěu se  stonek většinou odstřihne 1cm za 3 kolínkem nebo za takovým, kde je větší boulička (pupen který opět vyraší)...  Tot snad o phalaenopsech vše :-) snad info pomůže ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.151 (?), 11.9.2007 8:55
prosím o radu. dostala jsem orchidei vandu a zajímalo by mě jak se starat o tento druh.zdá se mi, že několik kořenů začína uhnívat, co s tím? děkuji za odpověd. petra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 215.9 (?), 5.6.2009 21:16

Pročtěte si zde diskusi s názvem Rhynchostylis a Catasetum, je tam podrobný návod na pěstování Vandy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika