Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

U mě o stupeň horší, stanice kolem ukazovaly sice -2,8°C, ale naměřil jsem těch -3,7°C bo jsem topil meruňkám, za přesnost měření dám ruku do ohně. Švestky zmrzlé všechny. Možná u těch pozdně kvetoucích jako Domácí po odkvětu některý drobný plůdek přežil - zelený, ale u Lepotice s 1-1,5cm plůdky tam neuniklo nic, přitom násada jako vždy ohromná vše KO: Třešně Burlat i Rivan po mrazech komplet hnědé i vysoko v koruně a děsivě scvrklé, jaksi se zpátky nafoukly, vyhladily,  mají stále hnědou slupku i dužina je stále zmrzlá natmávlá, ale pecička - (duše) uvnitř bílá... Že by třešně dokázali vzkřísit dužinu (tělo)?  Ty větší plůdky třešní v trsech už měli velikost jako třešňové pecky možná i větší. Broskve navenek nepoškozené, namátkou jsem vzal plůdky a uvnitř pecičky taky bílé, broskve odolaly nejlépe. Meruňky se svojí velikostí vymykaly obvyklému,,zmrznutí plůdků po odkvětu", to už nebyly plůdky ale plody. Ani v tabulkách odolností takové velké plody meruněk, švestek nejsou zaznamenané co to udělá, tak silné mrazy byly v této fázi velmi neobvyklé, do poslední chvíle jsem nevěřil že tak silný mráz příjde, i kukačka před týdnem oznamovala že mrazy už nee.  MH

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika