krovinorez makita - dolmar



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 98.74 (?) 
20.5.2009 18:49

Pekny den prajem.

Tak som si kupil MAKITA BCM4300 za 330.-eur,(Dolmar Ms430 U) a dufam ze budem spokojny.Motor ma Mitsubishi 1,27KW.a ja si mislim na 3-4 are

2-3 krat rocne postaci.Dakujem za dobru radu    Laco

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 98.74 (?), 20.5.2009 19:17

To jsem proti Vám břídil :)) s výkonem 0,82kW u MS 260U(mám Makitu a jiným označením, ale je to jen jiná barva). Přesto jsem s nízkoemisním motorem max. spokojen, neboť co odvede práce na trochu benzínu je i pro mě nepochopitelné. Co bych doporučil si ověřit, je namazání úhlového převodu a funkci sytiče. Páčka sytiče musí jít mírně ztuha, jinak se bude vibracemi uzavírat. Je na krytu vzduchového filtru. Celkově jsem za velmi přijatelnou cenu pořídil to, co jsme potřebovali. Seču hlavně strunou a to točenou - patent Dolmaru. Jen pro zkoušku ji porovnejte, jde do trávy, jak do másla, tedy nůž. Ostatní je již na Vás, jak budete spokojen. Když jsem uviděl chlazení motoru a celokovovou  - z lehkých slitin - konstrukci, tak to na mě zapůsobilo přesvědčivým dojmem. Seču s ním asi 600 - 700m2 a to jsou hlavně komplikované plochy, kde se nechytá sekačka. Na toto je to výborný stroj. Velké rovné plochy ne, na to jsou jiné stroje na kolách, i když to jde samozřejmě také, ale není to správné využití stroje z pohledu zatížení obsluhy i stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.142 (?), 22.5.2009 9:54

krasny den prajem.

mam este jednu otazku, aku nahradnu sviecku kupit. v navode raz pisu ako

NGK BPMR 8Y a na inej strane NGK BMPR 7A a som z toho uplne mimo.

alebo varianty ako BOSCH alebo CHAMPION.

     dakujem    Laco

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 22.5.2009 19:51

Doporučuji NGK BPMR 8Y. Je možná náhrada za jinou svíčku, která ale musí mít stejné hodnoty. Jinak hrozí poškození motoru. I jiná tepelná hodnota svíčky při ostatních stejných parametrech může způsobit vážné problémy. V našem návodu jsem našel v technických parametrech a ve stati o výměně svíčky stejnou svíčku, ale je možné, že jsem to jinde přehlédl. V našem přístroji je BPMR 8Y, pokud budu pořizovat novou, koupím stejnou svíčku, ale je fakt, že jsem na NGK zatížen, je možné použít svíčku jiného výrobce, ale stejných parametrů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.2 (?), 26.4.2010 19:38

pekny den

vedel by mi niekto napisat presne oznacenie zacej hlavy na makitu bcm 4300/dolmar ms 430/, mam na mysli ako napr. M10x 1,24.   Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 26.4.2010 20:00

Strunovou hlavu snadno objednáte dle seznamu příslušenství. Je více druhů - výrobců - strunových hlav. Např. orig. Tap and Go má závit 8 mm.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.13 (?), 2.7.2010 0:12

Odpovidam pozde, ale prece. Muze to pomoci i jinym.

Laco, v prvni rade je potreba psat oznacerni svicek ve spravnem tvaru a ve spravnem poradi pismen.

Ta prvni svicka se spravne pise BPMR8Y a ta druha BPMR7A (nebo BMPR7A, ale to uz je dle mne trochu jina svicka, predpokladam, ze ses preklepl v poradi pismen), at uz to Madari napsali jakkoliv.

V druhe rade je potreba pouzit strycka Google .

Tyto svicky se daji pouzit obe, rozdil je v elektrodach a v "teplote" svicek, ale pozor: NGK ma na rozdil od beznych zvyklosti opacne znaceni, to znamena ze 8 je "studenejsi" nez 7 - proste cim vyssi cislo, tim studenejsi. Svicky lze menit podle rocnich obdobi nebo zkusit, ktera lepe sedi celorocne. BPMR8Y se vyrabi v provedeni Standard a Pro-V, ta Pro-V z rady V-Power je lepsi a drazsi). Na trhu je vsak rozhodne beznejsi svicka BPMR7A.

Ostatni rozdily ve znaceni svicek NGK se daji zcela jasne zjistit na TETO strance. 

Nahradou BPMR8Y je napriklad Autolite 2974; Bosch WSR4F; Champion RCJ4Y, R&R RN5395 a nemnohe dalsi...

Nahradou BPMR7A je napriklad Champion RCJ7Y (podle Stihlu), ale podle vetsiny katalogu je to Champion RCJ6Y, nektere zdroje vsak radeji udavaji oba Championy ), Bosch WSR5F/WSR6F, Denso W22MP-U, Autolite2976, Stens 130-073, Brisk PR15Y (ehm, mno...), Oregon OPR15Y a mnohe dalsi...

Ve vyhledavani muze pomoci i TATO stranka.

Nekdy se zdroje informaci neshoduji, obecne se da rici, ze cim vice se jich shoduje, tim vice je nahrada pravdepodobna, odzkousena.

Snad jsem nic moc nepopletl, nejsou to zadna ferrari, nahrad je mnoho a je treba svicku po praci vysroubovat a podivat se na barvu, pripadne zmenit svicku za teplejsi/studenejsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.13 (?), 2.7.2010 0:27

Samozrejme s tim vysroubovanim svicky je to mysleno tak, ze jen tehdy, jste-li v obdobi "hledani" te spravne, nebo pokud chcete zjistit, jak pali, jakou ma barvu, ne po kazde praci .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika