Jaký motor pro Vari IV GCV160/GCV190



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 121.155 (?) 
6.1.2009 9:30, zobrazeno: 109087x

Pěkný den    Mám k vám a hlavně k těm, kteří mají zkušenost s VARI systémem s motorem Honda GCV. Koupil jsem zahradu cca 0,5ha, část zahrady je porostlá travou a na zbylé části budou záhony a malá vinice. Zahrada je mírně svažitý terén a je vzdálena cca 800 metrů od bydliště. Plánuji zakoupit VARI s motorem Honda a s vozíkem. Do budoucna přikoupit různé nářadí, které se dá k této sestavě použít. (pluh, rotovátor, kultivátor, sekačka …) Chci se zeptat: Myslíte, že je vhodné používat tento malotraktor k časté přepravě na takovou vzdálenost? Doporučujete zakoupení motoru GCV160, nebo GCV 190? Myslím hlavně výkon motoru, jde mi o to, jestli je GCV160 dostatečně výkonný pro práci se vším příslušenstvím. Děkuji za vaše zkušenosti a rady Petr.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 29.114 (?), 6.1.2009 9:52

Pokud je terén svažitý, popřemýšlejte spíš o motoru Jikov 1447 DV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.155 (?), 6.1.2009 9:57

Jestli myslíte z důvodu mazaní motoru, tak zase tak svažitý není. Ono je to hlavně finanční problém VARI IV s Hondou + vozík stojí v akci cca 43 tisíc, ale Jikov 1447 DV + DSK317 + podvozek + vozík a jsem pomalu na 100 tisících.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.103 (?), 6.1.2009 23:02

No tak chlapi pomozte. To z vás nikdo nemá VARI s motorem GCV160, aby mi mohl potvrdit, zda tato výkonostní kategorie vystačí na práci, kterou zde popisuji. Alespoň mi napište zkušenosti s tímto motorem. Díky za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 7.1.2009 7:02

Po zkušenostech s motory GXV 160 - jen se používají a provádí se základní údržba, bych jednoznačně volil 4 takt. Problém je v tom, že GCV 160 není takové konstrukce, jako dřívější profi GXV 160. Přesto je to lepší volba než 2 takt, pouze na velký svah bych doporučil 2 takt. Stačí si vyzkoušet start, výkonové parametry. Myslím si, že GCV 160 bude s rezervou stačit, neboť mě výkonově s rezervou stačí 4 kW(GXV 160), GCV 160 má 4,1kW. Vyšší výkon(GCV 190) není na škodu, ale více zatěžuje součástky motoru u konstrukce stavěné původně na nižší výkon. Nechci způsobit obavy, to si výrobce pohlídá, ale logicky vycházím z dimenzování motoru - součástek. Co bych doporučil, tak kvalitní olej/včasné výměny, na ten je Honda citlivější, ale pokud toto dodržíte, bude spokojenost. Vzdálenost 800 m je nic, vozím dřevo i na vzdálenost 5 km a větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.155 (?), 7.1.2009 7:18

Mnohokrát děkuji za odpověď. Měl bych jeťě jeden dotázek pokud teda někdo ví a pomůže. K tomuto typu motoru se standartně prodává převodovka DSK317. K této převodovce lze dokoupit rotační kypřič (rotovátor) v nejkratší šíři 80cm, alespoň to všude uvádí. Já si ale pamatuji že na starou klasickou TERU se dal použít rotovátor i menší na každé straně byla pouze jedna radlička. Náš lokální prodejce mi není schopen odpovědět jestli lze pouzít takto krátký rotovátor i na tento systém (VARI IV + DSK317). Bohužel se mi neozval ani výrobce. S pozdravem PetrK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 7.1.2009 7:30

Rotavátor je stavebnice - počtem mezikusů a nožů si určíte záběr. Je třeba použít správnou tyč na spojení, které se běžně dodávají a délka musí být taková, aby závit s podložkou umožnil dotažení - stažení sestavy, aby nebyly vůle mezi jednotlivými komponenty sestavy. Doporučil bych pokusit se koupit starší rotavátor(stačí DSK 316 a dokoupit zbytek) s převodovkou DSK 316. Sundávání kol z DSK 317 někde na zahradě a opětovná montáž není nic moc. Tak stačí naložit rotavátor sestavený a jen přehodit motor tam, kde je třeba. Výhodou DSK 317 na rotavátoru je zpátečka, kterou 316 nemá. Večer to mohu v případě zájmu nafotit.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.155 (?), 7.1.2009 8:20

Fotka by byla dobrá, děkuji. Není rychlost toění rotovátoru na převodovce DSK 316 moc malá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 7.1.2009 9:07

Petr K. určitě myslí meziřádkový rotavátorek s převodovkou T2 nebo-li motorová motyčka jak kdo chcete. Dá se tam dát na každou stranu buď po jedné nebo max. dvě menší hvězdice, které se točí v plech. krytu. Tento adaptér se už nevyrábí, ale do drobné úpravě upevňovacích nýtů se dá použít, pokud ho někdo má. V dřívější době byl součástí rotavátorů AKY také jednorychlostní převodovka. Ani ta se již nedodává a rotavátor se montuje buď na DSK 317 nebo T20. Přehazování kol není nic příjemného, proto se s rotavátorem kupují T20. Nehledě na to, že když skončíte s rotavátorováním a hned začnete předělávat zpět kola uvolníte svorník a můžou vám vybědnout těsnění a začne vytékat olej z převodovky. Převodovka se provozem natlakuje a je třeba nechat ji odpočinout nebo povolit nalévací-kontrolní šroub, aby si odfoukla, pak se nemůže stát, že tlak vytlačí těsnění dole u šnek. kola. Co se týká motoru -  pokud budete kupovat nový stroj koupil bych už GCV 190 v té ceně je to už jedno. To kdyby byla volba mezi GCV a GXV tak určitě GXV, ale tato volba už není, tak vemte ten snad o něco silnější s určitě lepším kroutícím momentem. Jinak na slovensku se dá koupit motor GXV na Vari není to ale už "výrobek" Vari, takže pro vás zase k ničemu, aby jste se dostal do ceny za komplet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 7.1.2009 9:09

Ještě jsem zapoměl -  nelze provozovat rotavátor na převodovce DSK 316!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika