Nemoc jabloně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 8.124 (?) 
13.5.2014 19:11

V okolí sú iba jablone, všetky sú OK, najbližšia hruška(Wiliamsova)je asi 25m vzdialená, tiež je OK.Hlohy sú v stráni, možno 250m ďaleko, zajtra ich pozriem, už prší.Keď bude slnko, urobím lepšie snímky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 248.131 (?), 13.5.2014 19:18

Není to starý strom a nemá na větvích černou kůru? Nám kdysi to samé udělal James Grieve, měli jsme obavy ze spály - odnesli jsme větvičku na rostlinolékařskou správu a tam nám řekli, že spála růžokvětých to není, že je to Nectria galligena (nektriová rakovina) - viz foto.   Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.124 (?), 13.5.2014 19:42

Je to torzo možno 100ročného dutého stromu, viackrát preštepeného, James Grieve som štepil do Ontaria, ktoré u mňa bolo na 90% červivé asi pred 15rokmi.Ostatné konáre Ontária som minulé roky všetky odpílilTeraz som bol pozrieť, také rakovinové koráriky som nenašiel.Rozmýšľam, či to nemôže byť z tej hniloby kmeňa, veľký rez po konári priemeru cca 25cm je na 70% vyhnitý..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 13.5.2014 20:21

Nám na těch větvích začala nejprve černat kůra (byla jako spálená), později se odlupovala. Na RLS nám řekli, že nemá cenu zachraňovat víc než padesátiletý strom, že zbrzdit chorobu a prodloužit život stromu mohou jedině jarní a podzimní (po opadu listí) postřiky Kuprikolem. U nás to probíhalo přes poctivý postřik Kuprikolem poměrně rychle, během dvou-tří let prakticky uschly konce kosterních větví. Pokrátili jsme je na relativně (ne zcela) zdravé pahýly dl.asi 60cm, co zbylo, jsme celé natřeli štetcem Kuprikolem.  Později jsme se z vyhnaných vlků pokusili zapěstovat novou korunu. Strom zatím žije, roste a plodí, rány se postupně zavalují. Snad jsme mu tím trochu prodloužili život - je "památeční".          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 255.170 (?), 14.5.2014 7:55

Toto se mi objevilo vloni na jedné jabloni, hledal jsem co by to mohlo být a taky jsem našel jen spálu růžovokvětých. Ale na rostlinolékařské správě zjístili při zkoumání pod mikroskopem v místě ohybu vpich a nakladená vajíčka, což způsobila bodruška hrušňová. Nevím jak velké je poškození letorostů, ale u mě bylo cca 30-40 %. Poradili mi napadené letorosty ostříhat a spálit. A jabloň žije dál smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.31 (?), 14.5.2014 21:30

Prosim o radu. Dnes jsem obhlížel jabloně a na jedné - Golden delicious jsem objevil na konci jedné větvičky 3-4 listy viz. foto, nevíte co to muže být, popřípadě jak to ošetřit?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 57.250 (?), 15.5.2014 13:49

Mšice jitrocelová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.31 (?), 15.5.2014 21:01

Díky za informaci, trošku mě to vyděsilo viděl jsem to poprvé v životě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.124 (?), 16.5.2014 12:15

Včera som nastrihal vetvičky s tej jablone a zaniesol okresnému tajomníkovi SZZ.Vpichy po bodruške ani vajíčka nenašiel.Podľa neho je to spôsobené mrazom.Prečo je to ale iba na jednom strome na svahu? V doline na ostatných jabloniach to nikde nie je..Ostrihám to všetko a uvidím či sa to nebude šíriť ďalej..

Ďakujem všetkým za rady.

zvädnuté a uschnuté výhonky James Grieve
zvädnuté a uschnuté výhonky James Grieve
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.124 (?), 16.5.2014 12:20

obrázok č.2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika