Co je to na hrušni?



   
host - 102.14 (?) 
17.9.2008 11:14

Dobrý den, vždy po polovině srpna se mi na hrušni objeví na listech takové jakoby dřevnaté hnědé zduřeniny, jako kopečky a na povrchu to má jakoby růžky.Celé je to vysoké 3-5mm, ty růžky kolem milimetru.Hrušku mám vysazenou tři roky a objevilo se to loni i letos.Hrušeň Wiliamsova čáslavka, přibližně 200m nad mořem, na jiných stromech tuto podivnost nemám. Víte někdo co by to mohlo být? Děkuji.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 95.194 (?), 17.9.2008 12:13

to bude Rez, prezimuje to na jalovcich, jeslti je mate v okoli, tak je v zime sledujte, a odriznete vetve, kde se to bude vyskytovat (tam to dela takovy rezavy rosol)Horsi je pokud maji jalovce sousedi, to se toho nezbavite. Bohuzel si tohle casto prinesete už ze školky, zrovna minuly tyden jsem v jednom zahradnictvi koukala, že to na hrušních mají.  

         
host - 102.14 (?), 17.9.2008 17:04

Jalovce já ani v okolí nikdo nemá.Jen pár obyčejných tůjí.Ty výrůstky jsou tvrdé, jakoby dřevnaté, na vrchní straně listů.

            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 20.9.2008 10:40

Dobrý den.Jalovec-klášterská chvojka ze které se choroba šíří na hrušně, může být od Vaší zahrady vzdálen 200 i více metrů.Hezký den.

               
host - 161.138 (?), 3.10.2008 22:09

Ty červené skvrny na listech a později rezavé výrůstky na spodu listů je houbová choroba - Rzivost hrušně. Ve staré odborné literatuře je popsána už v první polovině minulého století, ale její výskyt jsme prakticky neznali. Přátelé její rozšíření považují za daň z ozdraveného  (odsířeného ovzduší).  Ty kyselé deště působily jako když my nyní stříkáme sirnými prostředky. To jsem se ale moc rozepsal. K věci : jedná se o dvoubytnou rez, která přes zimu vegetuje na čínském jalovci a chvojce klášterské. Na žádném jiném. Na jaře pah výtrusy této houby přeletí na listy hrušní. Máte-li v dosahu vaší zahrádky uvedené jalovce, podle možnosti je zlikvidujte.Hrušky můžete ošetřit chemicky prostředky Polyram, Dithane, Novozir, Systhane, Topas,, Sillit, Delan, či Baycor před květem a po odkvětu. Mělo by to stačit. Pavel Skála

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika