Hnojení na list - kdy a čím?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 224.57 (?) 
11.5.2013 15:56

Ake mate skusenosti s hnojenim na list kristalonom? V navode sa pise, ze je vhodny aj na list, ale nie je navod pripravy, iba na zalievku. Je koncentracia na list rovnaka ako na zalievku? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 68.254 (?), 12.6.2013 16:49

K mimokořenové výživě /na list/ se používá poloviční koncentrace hnojiv, než ke kořenové. Tak to bude i s Kristalonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
cechura - (42) - 39.219 (?), 12.6.2013 17:03

Hovoří tak i encyklopedie, tak to i aplikuji a listy jsem na stromech nikdy nepopálil.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 33.27 (?), 6.8.2013 8:40
Nevi nekdo prosim zda jsou hnojiva Hycol bio?diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 6.8.2013 11:41

Tady jsem vám už odpovídal. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 6.8.2013 10:50

Zajímavé heslo na Wikipedii. Škoda jen, že čerpá ze sice kvalitní, ale přeci jen 40 let staré knihy R. Šrota.
- v dnešní době nabídky tekutých a krystalických hnojiv je použití výluhů z granulovaných hnojiv trochu mimo
- postřik před deštěm nepovažuji za ideální
- zaschlé zbytky hnojiva na listech postřikem čistou vodou neodstraníte (nevlastníte-li hasičský vůz). Je to navíc zbytečné
- kdy jste naposledy koupili reformkali a citramfosku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 6.8.2013 12:42

Ak sa pouziva vyluh a nie suspenzia z granulatov, tak dobre rozpustny film sa dazdom naozaj zmyje. Pouzit vyluh z granulatov moze mat ekonomicky vyznam, ale i tak je lepsie pouzit na to urcene hnojiva.

Vyssie sa v diskusii pise, ze na list sa ma pouzit krystalon viac zriedeny. Ono uz na zalievku sa pouziva 0,5% konc hnojiva, co je velmi malo. Lepsie sa predava ked sa povie, ze je na 500 L zalievky. Moze sa 0.5 % roztok pouzit priamo na list? Myslim, ze cista mocovina sa pouziva v tejto koncentracii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 6.8.2013 14:29

Jistěže, je-li déšť opravdu silný, může smýt zbytky hnojiva z listů. Ale postřik postřikovačem nesmyje nic. Vůbec nechápu, jaký smysl má smývání zbytků hnojiva z listů, když jsme je tam nanášeli právě proto, aby tam hnojivo bylo a vštřebávalo se. Po zaschnutí, pravda, už neúčinkuje, ale nejbližší rosa může účinnost obnovit. 
   Používat výluh z granulovaného hnojiva mělo snad význam kdysi dávno. Taky jsem to prováděl. Zajel jsem si do ACHP ve vedlejší vsi (AgroChemický Podnik) a za krabičku tvrdých Spart mi tam skladník nasypal do vozíku za auto po metráku drasla, superfosfátu, ledku a NPK. Vydrželo mi to přes 20 let, včetně zmíněného hnojení výluhem na list.
    Dnes je metodou volby Kristalon v 25 kg balení. Když se o něj podělí pár lidí, je to cenově přijatelné a vydrží na mnoho let. 
   Pokud výrobce uvádí, že půlkilový balíček hnojiva vydrží na 500 litrů zálivky, je to ještě méně, pouze 0,1%ní roztok. Listy ovocných dřevin v pohodě snesou i koncentraci mnohem větší, ostatně po sklizni se doporučuje postřik 5%ní močovinou, což je roztok 50x koncentrovanější. Za vegetace bych se ale držel těch malých dávek kolem 0,1%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 6.8.2013 16:56

To odporucenie je mozno preto, aby listy mohli dychat a mozno trvala pritomnost hnojiva nie je optimalna. Neviem, pocul som o tom viac krat.

Mate pravdu, neviem pocitat... Potom ale ta zalievka je naozaj velice chudobna. Ak sa s tym polieva kazdy tyzden, ok. Aj kristalon v malom baleni nie je az taka financna bomba.

Inak ak sa nemylim, tak 5 % mocoviny sa odporucalo ako postrek ak chceme urychlit opadanie listov. Niekedy neskoro na jesen. Toto by asi nebolop moc vhodne pouzivat na hnojenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 6.8.2013 22:54

Běžně používám k postřiku na list koncentraci 2% u síranu draselného a hořké soli. Stejnou koncentraci jsem používal dříve i u Kristalonu. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika